ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ sport24.gr

PREVIEWS

Η κλήρωση των πρώτων προκριματικών γύρων του Europa League

Την αρμένικη Σιράκ ή τη σλοβένικη Γκόριτσα θα αντιμετωπίσει ο Πανιώνιος στο 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Την αρμένικη Σιράκ ή τη σλοβένικη Γκόριτσα θα αντιμετωπίσει ο Πανιώνιος στο 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Ιδιαίτερα βατή μπορεί να χαρακτηριστεί η κλήρωση του 1ου προκριματικού γύρου του Europa League 2017-18 για τις κυπριακές ομάδες, αφού η ΑΕΚ Λάρνακας και η ΑΕ Λεμεσού θα βρουν απέναντί τους τις Λίνκολν Ρεντ Ιμπς και Σεντ Τζόζεφς αντίστοιχα.

Αναλυτικά, όλα τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου (29 Ιουνίου και 6 Ιουλίου)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Τίρανα (Αλβανία)

Μλάντοστ Λούτσανι (Σερβία) - Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Σιράκ (Αρμενία) - Γκόριτσα (Σλοβενία)

Ντάτσια (Μολδαβία) - Σκέντια (ΠΓΔΜ)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Καϊράτ (Καζακστάν) - Άτλαντας (Λιθουανία)

Βαλέτα (Μάλτα) - Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Τσιχούρα (Γεωργία) - Άλταχ (Αυστρία)

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)

Ζάρια (Μολδαβία) - Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Ρέιντζερς (Σκωτία) - Προγκρές (Λουξεμβούργο)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - Βάσας (Ουγγαρία)

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Μιλσάμι (Μολδαβία)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Ρουζομπέροκ (Σλοβακία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)

Κόνας Κουέι (Ουαλία) - Ελσίνκι (Φινλανδία)

Σκεντερμπέου (Αλβανία) - Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Ορντάμπασι (Καζακστάν) - Σιρόκι Μπρίεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Βάλουρ (Ισλανδία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)

Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν) - Ντούναβ Ρούσε (Βουλγαρία)

Τρέντσιν (Σλοβακία) - Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία)

Λεχ Πόζναν (Πολωνία) - Πέλιστερ (ΠΓΔΜ)

Μλάντοστ (Μαυροβούνιο) - Γκαντζασάρ Καπάν (Αρμενία)

Βιντεότον (Ουγγαρία) - Μπάλτζαν (Μάλτα)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) - Πιούνικ (Αρμενία)

Γιαγκελόνια (Πολωνία) - Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Βαντούζ (Λίχτενσταϊν)

Ντομζάλε (Σλοβενία) - Φλόρα (Εσθονία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) - Φλοριάνα (Μάλτα)

Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Όσιγιεκ (Κροατία)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ζέτα (Μαυροβούνιο)

ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος) - Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) - Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Στιάρναν (Ισλανδία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Οντ (Νορβηγία) - Μπαλιμένα Γιουνάιτεντ (Βόρειος Ιρλανδία)

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία) - Τρακάι (Λιθουανία)

Βάασα (Φινλανδία) - Ολίμπια (Σλοβενία)

Κρουζέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) - Λιέπαγια (Λετονία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) - Β36 Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Γιέλγκαβα (Λετονία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) - Πρίστινα (Κόσοβο)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) - Σούντουβα (Λιθουανία)

SJK (Φινλανδία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Λεβάντια (Εσθονία) - Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Λίνγκμπι (Δανία) - Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) - Κλάκσβικ (Νήσοι Φαρόε)

Τα ζευγάρια του 2ου προκριματικού γύρου (13 Ιουλίου και 20 Ιουλίου)

Παρτιζάνι (Αλβανία) / Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) / Βάσας (Ουγγαρία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) / Ζέτα (Μαυροβούνιο) - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) / Κλάκσβικ (Νήσοι Φαρόε)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) - Ζάρια (Μολδαβία) / Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) / Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Λεβάντια (Εσθονία) / Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) / Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) - Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) / Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Καϊράτ (Καζακστάν) / Άτλαντας (Λιθουανία) - Σκεντερμπέου (Αλβανία) / Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Πανιώνιος (Ελλάδα) - Σιράκ (Αρμενία) / Γκόριτσα (Σλοβενία)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) / Πιούνικ (Αρμενία) - Λίνγκμπι (Δανία) / Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

Στιάρναν (Ισλανδία) / Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν) / Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) - Άστρα (Ρουμανία)

Ρέιντζερς (Σκωτία) / Προγκρές (Λουξεμβούργο) - ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος) / Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)

Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν) / Ντούναβ Ρούσε (Βουλγαρία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) / Φλοριάνα (Μάλτα)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) / Ρουζομπέροκ (Σλοβακία) - Μπραν (Νορβηγία)

Κρουζέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) / Λιέπαγια (Λετονία) - Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) / Σούντουβα (Λιθουανία)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία) / Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) - Οντ (Νορβηγία) / Μπαλιμένα Γιουνάιτεντ (Βόρειος Ιρλανδία)

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) / Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία) / Πέλιστερ (ΠΓΔΜ)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) - Γιαγκελόνια (Πολωνία) / Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Μπρόντμπι (Δανία) - Βάασα (Φινλανδία) / Ολίμπια (Σλοβενία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) / Πρίστινα (Κόσοβο) - Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία) / Τρακάι (Λιθουανία)

Χάιντουκ (Κροατία) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) / Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) / Β36 Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε) - Βιντεότον (Ουγγαρία) / Μπάλτζαν (Μάλτα)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) / Τίρανα (Αλβανία) - SJK (Φινλανδία) / KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Βαλέτα (Μάλτα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) - Ουτρέχτη (Ολλανδία)

Έστερσουντ (Σουηδία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Αμπερντίν (Σκωτία) - Ορντάμπασι (Καζακστάν) / Σιρόκι Μπρίεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) / Γιέλγκαβα (Λετονία) - Μίντιλαντ (Δανία) / Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) - Μλάντοστ (Μαυροβούνιο) / Γκαντζασάρ Καπάν (Αρμενία)

Ντάτσια (Μολδαβία) / Σκέντια (ΠΓΔΜ) - Κόνας Κουέι (Ουαλία) / Ελσίνκι (Φινλανδία)

Τρέντσιν (Σλοβακία) / Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) - Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) / Όσιγιεκ (Κροατία) - Λουκέρνη (Ελβετία)

Βέντσπιλς (Λετονία) / Βάλουρ (Ισλανδία) - Ντομζάλε (Σλοβενία) / Φλόρα (Εσθονία)

Μλάντοστ Λούτσανι (Σερβία) / Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) / Μιλσάμι (Μολδαβία)

Τσιχούρα (Γεωργία) / Άλταχ (Αυστρία) - Ντινάμο Μπρεστ (Λευκορωσία)